Pár milých řádků od těch, kteří mě znají, děkuji za ně :-)

Mgr. Jana Walterová učila na mé škole pouze dva roky. Za tu dobu, kdy jsem ji mohl poznat, jsem zjistil, že patří k učitelkám s „U“. Je to rozená kantorka, vždy usměvavá a velmi vstřícná k dětem. Během jejího působení na mé škole pořádala pro děti víkendové i prázdninové akce – lyže, kola, pobyty v přírodě a to vše bez nároku na odměnu. Vedla také tři kroužky – pěvecký, keramiku a klub kamarád. Děti ji měly moc rády. Její vyučovací metody a formy práce byly na velmi vysoké profesionální úrovni, což mi potvrdila i ČŠI v prosinci minulého roku. Velmi mne proto mrzelo, když mi oznámila, že odchází. Důvodem byla svazující byrokracie ve školském systému. Závěrem bych chtěl podotknout, že takovéto paní učitelce bych svěřil ke vzdělávání to nejcennější co mám. Tedy mou pětiletou vnučku. Škoda.
Mgr. Milan Sanitrik ředitel ZŠ Košťany

Největší dík, patří Vám paní učitelko, za to, jak to s dětmi umíte. Mockrát Vám děkujeme za skvělou péči o našeho školáčka. Rádi bychom se účastnili podobných akcí, jako je kolo, běžky, atd. Mějte se moc krásně, děkujeme za všecičko.
Sobotkovirodiče

Paní učitelko, my Vám moc děkujeme, že jste Gabi naučila číst, psát, počítat a být součástí veškerého dění :-) Snad Vás nadále budeme vídat při výletech ! Přeji Vám jen to nejlepší ;-) S velkou úctou
rodina Koptova ;-) rodiče

Děti i rodiče Vás mají rádi ... Já osobně bych Vám chtěla moc poděkovat za vše, co jste pro děti dělala a popřát hodně štěstí do nového kroku. Určitě se těšíme na viděnou. Mějte se krásně.
Fišerovirodiče

Opravdu mě moc mrzí, že už Samíka učit nebudete :-(. Moc jsme s váma oba spokojení. Samík se do školy vždycky těšil hlavně díky vám. Vaše nadšení a zájem o ty děti, byl až neuvěřitelný a vzácný. Ale přeju vám do toho vašeho rozhodnutí hodně štěstí.
Jana Polákovámaminka

Smutno mi z vaší zprávy bylo, protože za celá má školní léta jsem nepoznala paní učitelku jako jste vy. Byli jsme na vás se Štěpkou hrdí . Hodně jste se dětem věnovala i mimo školu a za to máte můj velký obdiv a díky.  Myslím že nikdo se na vás za vaše rozhodnutí zlobit nemůže,každý to jistě v životě někdy zažil.  Hlavně aby se vám dařilo a byla jste spokojená.
Renata Hovorkovámaminka

Paní učitelko, přeji vám hodně štěstí a ať vám vše vyjde podle vašich představ. Chápu vaše rozhodnutí, ale je mi líto, že odcházíte, takových učitelů jako jste vy s velkým srdcem a lidskostí jsem se dlouho nesetkala. Zasloužíte si, aby se vám splnily všechny sny v životě, a za vše vám moc děkuji, hlavně za Filípka, za nejdůležitější krok do života. Jste výjimečná učitelka. Hodně štěstí.
Olga Borlovámaminka

Ráda bych touto cestou poděkovala paní učitelce Mgr. Janě Walterové za její přístup k žákům a rodičům. Když jsem dávala syna do první třídy, paní učitelku Walterovou jsem neznala a se synem nikoho zde v okolí, jelikož jsme se před nástupem do první třídy přestěhovali z Prahy. Syn zde měl problém na začátku se začleněním do kolektivu. Neměl žádné kamarády, vše bylo cizí a pojal to po svém, ale díky pomoci paní učitelky se vše zvládlo a velmi si vážím toho, že dbala na to, aby rodiče byli vtaženi do dění ve třídě a měli tak zpětnou vazbu a věděli, jak se dítěti daří. Svoji třídu v dobrém slova smyslu chránila a pro své děti udělala první poslední, ale to však neznamenalo, že by je rozmazlovala. Žáci si paní učitelky váží jako osobnosti. Prostě to s dětmi umí, věnuje se jim na 100%, je to profesionálka, která svoji práci dělá ráda, odborně, s citem pro detail a s osobním přístupem ke každému žákovi. Za to vše, co paní učitelka svou obětavou prací v 1. a 2. třídě dětem dávala, jí patří obrovské poděkování. Vážíme si s Adámkem těchto dvou školních let a jsme vděčni, že ve Vašem snu "VZDĚLÁVÁNÍ S RADOSTÍ" můžeme být nadále v bližším spojení, alespoň jako hostující členi. Paní učitelku Mgr. Janu Walterovou, bych doporučila každému rodiči, který stojí před volbou školy a pedagoga pro své dítě. Přeji Vám mnoho úspěchů v plnění Vašeho snu :-) "Neodpoutávej se nikdy od svých snů ! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít" MARK TWAIN
Eva Havránkovámaminka

Školička … je to úžasný, ... dýchlo tam na mě něco..., neumím to popsat, bylo to hrozně uklidňující, pozitivní, … pohladilo to, ... malé, útulné, rodinné prostředí, málo dětí, takže individuální přístup ke každému. Podle mě není žádná přesná metoda, kterou by měl člověk pracovat, musí si vytvořit svoji vlastní. Ani bych tomu asi neříkala metoda...to se musí srdcem a vlastní hlavou. Máš opravdu můj óóóóbrovský obdiv za odvahu jít do té velké nejistoty, za odvahu jít za svým snem a přesvědčením !!!!! Tak nějak vím, že to půjde, vůbec nepochybuju, že ti to vyjde, je to zvláštní, doufám, že to tak cítíš i ty. Takže tfuj tfuj tfuj, ať to frčí, ať jste všichni spokojení.
Kačka bývalá kolegyňka :-)

… Jana má velkou fantazii, tvoří dle vlastních nápadů a s hlínou si rozumí. Její práce je velice originální, má vždy optimistickou náladu, která na ostatní působí blahodárně .... Janě doporučuji pokračovat, aby měla dál možnost poznávat sama sebe, svět keramiky a předávat všem pozitivní energii.
BcA. Jan Kotyza vedoucí ZÚ (učitel keramiky)